ISO 10002 MUSTERI SIKAYETLERI YONETIMI SISTEMİ

Müşterinizden bir şikâyet aldınız. Müşterinizi kaybetme riskiyle karşı karşıyasınız. Oysa bu müşteriyi kazanmak için ne kadar da büyük çaba harcamıştınız. Şimdi yapılan bir hata tüm emekleri heba mı edecek? Acaba ne yapabilirsiniz? Müşterinizin güvenini tekrar nasıl kazanabilirsiniz?

İşte size bir fırsat! Müşteri şikâyeti alındığında sistemin nasıl yönetilmesi gerektiğini, şikâyetten kaynaklanan müşteri memnuniyetsizliğini memnuniyete dönüştürmenin yollarını gösteren yeni bir standart, yeni bir yaklaşım: ISO:10002 Müşteri Memnuniyeti – Müşteri Şikâyetlerinin Yönetimi.

Bu standart; her bir müşteri şikâyetinin aynı hatayı bir kez daha tekrarlamamamız için birer fırsat olduğu, şikâyet eden müşterinin hiç şikâyet etmeyen müşteriden çok daha değerli olduğu ve şikâyetin etkin bir şekilde çözülmesi sonucunda müşterimizde bırakacağı olumlu etkinin çok daha büyük olduğu yaklaşımlarına odaklanan yeni bir bakış açısı getirmektedir. Bu sayede müşterilerinizin gözünde farklılığınızı ortaya koyma imkânını tanımaktadır
NEDEN ISO 10002 MUSTERI SIKAYETLERI YONETIMI SISTEMI

Önemsediğinizi göstermek için

Müşteri şikâyetleri yönetim sisteminizin rakiplerle kıyaslandığında daha üst seviyelerde uygulandığını göstermek için

Mükemmel bir müşteri ilişkileri yönetimi vitrini

Müşteri şikâyetleri yönetimi konusunda çalışanların bilinç ve dikkatlerini geliştirmek için.